fbpx

Všetky článkySpäť na blog

Ľudmila
Iné ( 3 minúty ) 22 júna, 2021

Náš príbeh

Ak niekto stavia dom, alebo prerába,  svetlá a svietidlá sú obyčajne to posledné na čo myslí. Škoda, že práve to býva jedným z najdôležitejších aspektov toho, ako sa nám koniec koncov býva, akú má náš domov atmosféru.  Väčšina dobrých vecí v mojom živote začala náhodou. A presne takto nejako začal aj náš príbeh a tienidlá Venandi.

Náš príbeh
Zdielať Zdielať

Ako sa dvaja prírodovedci dostali k výrobe tienidiel

Pri dokončovaní domu sme natrafili na problém so svietidlami. Obrovský priestor a prírodne ladený interiér si pýtal niečo osobité, čo sa nám nikde nedarilo nájsť.  Nechceli sme okázalé luxusné lustre, ani moderné ledkové abstrakty.  

Vedeli sme presne čo chceme, ako to chceme, ale ponuka na internete ani v dostupných kamenných predajniach žiaľ vôbec nenaplnila našu predstavu. Všetko sa to komplikovalo aj epidemiologickou situáciou, takže sme nakoniec zostali odkázaní len na internet. Po niekoľkých hodinách hľadania som to vzdala, objednala najlacnejšie tienidlá so správnym rozmerom a prešívala som ich na polodokončenej kuchynskej linke, kým Juraj na lešení dokončoval kabeláž z jutových káblov (ktoré tiež nájdete v našej ponuke 😉 stačí sa prekliknúť ). Vtedy by mi ani vo sne nenapadlo, že v tomto momente sa začal pomaly písať náš príbeh s tienidlamitienidlá Venandi jutové prírodne na jutových elektrických kábloch
Naše prvé jutové tienidlá :) a jutové elektrické kábleDruhý impulz prišiel krátko na to. Juraj vyrábal obrovskú stojatú lampu na mieru, ktorá si pýtala jedinečné tienidlo, ale nič čo by sa hodilo sme nenašli. Oslovili sme aj konkrétnu firmu z Českej republiky, ale ani po mesiaci sme sa k tienidlu nedostali. Tak sme brali čo obchody ponúkli ( až 2 varianty), ale od našej spokojnosti to malo ďaleko.  Náš príbeh sa mohol začať.

...veci nabrali spád

Od vtedy sa už u nás doma o ničom inom nehovorilo. A kým som sa spamätala, bola doma kúpená ohýbačka drôtov aj zváračka. Na ceste zo zahraničia boli ohňovzdorné fólie. Juraj každú voľnu chvíľu trávil v dielni, aby doslova vyšperkoval zváranie do úplnej dokonalosti a ja sa som sa vrhla na ostatné materiály. Nejdem to všetko písať, len toľko, že veci nabrali spád. 

Začali sme si študovať všetky možné spôsoby výroby tienidiel od kovovýroby cez spôsoby upevňovania tkanín,  až po makramé. Každé novovytvorené tienidlo so sebou prinieslo ďalšie a ďalšie otázky, a nás nielen bavilo, ale aj napĺňalo hľadať na ne odpovede. 

Teraz s odstupom času viem, že naše prvé tienidlá, ktoré som štopkala v kuchyni  na linke, majú milión nedostatkov. Od vtedy ubehlo veľa času, veľa veci o tienidlách sme sa naučili, veľa techník výroby sme si vyskúšali, ale napriek tomu sú stále doma a nechceme ich vymeniť. Buďme úprimní- sú fakt vysoko, kto by ich teraz skladal dolu (možno keď budeme najbližšie maľovať 😊). Takto si aspoň môžeme každý deň pripomenúť ako a kde to začalo. 

Ľudmila
Zdielať článokZdielať

Ďalšie články

Preskúmajte podobné témy