fbpx

Všetky článkySpäť na blog

Ľudmila
Iné ( 4 minúty ) 25 mája, 2021

Materiál je základ

Jednou z prvých veci na ktorej sme sa hneď na začiatku s Jurajom zhodli bolo, že materiál a kvalita je základ. Či už ide o oceľ na konštrukciu, látku na tienidlo, alebo len o dve kvapky lepu, ktoré si niektoré tienidlá vyžadujú, všetko musí byť tej najlepšej kvality a pokiaľ to len trošku okolnosti dovolia, uprednostníme lokálnych dodávateľov. Preto bol proces výberu dodávateľov celkom zdĺhavý. Aj keď sa nám podarilo veľakrát nájsť materiál z Holandska, alebo Anglicka, Juraj ( za to si nemôžem pripisovať zásluhy ) doslova snoril, kým nenašiel niekoho na Slovensku, kto by nám vedel ponúknuť čo sme potrebovali.

Materiál je základ
Zdielať Zdielať

Poďme ale po poriadku

Konštrukcia

Základom každého tienidla je pevná konštrukcia. Tá je zložená z pozváranej plnej guľatiny - pre laika “z drôtu”. Nie je ale drôt ako drôt. Využívame hutný materiál plný a ťahaný, ktorý sa vyznačuje vysokou presnosťou a akosťou. Väčšina konkurenčných tienidiel je skladaná z profilov priemeru 2,8 mm prípadne 3,2 mm. Naše sú hrúbky 4 mm. Ich masívnosť robí z tienidiel pevnú konštrukciu, ktorá je odolná voči rôznym mechanickým záťažiam. 

Našimi testermi sú naše 2 malé deti, ktoré s veľkou láskou otrieskávajú konštrukcie kde sa len dá. Zatiaľ úspešne prežila každá jedna z nich. Možno aj preto, že pri zváraní využívame odlišné technológie aké sú pre prefabrikáty typické. Nerobíme len bodové zváranie v miestach prepojenia materiálov, ale sústreďujeme sa aj na dokonalé prevarenie spájaných častí. Následne materiály ručne prebrusujeme, odmasťujeme a lakujeme do dvoch základných farieb (čierna alebo biela). Aj výber samotného laku bol pomerne zdĺhavý, keďže aj tu sme sa držali hesla- materiál je základ, neuspokojili sme sa, kým výsledok nebol dokonalý.

Ohňovzdorná fólia

Ďalším veľmi dôležitým prvkom, ak nie najdôležitejším je ohňovzdorná PVC fólia. Je to špeciálna fólia, ktorá sa lepí na látku a vyznačuje sa prísnymi pravidlami európskej legislatívy. Aj napriek tomu, že v dnešnej dobe sa už takmer výlučne používajú LED žiarovky, ktoré minimálne produkujú teplo, je toto veľmi dôležitý parameter. Všetky fólie ktoré nájdete v našej ponuke majú certifikát bezpečnosti ( časom pribudne aj video o horľavosti).

Látka a iné materiály

Celkový vzhľad tienidlá je podmienený jeho povrchovou úpravou, pretože to či sa nám tienidlo páči, alebo nie, do veľkej miery záleží len od látky, ktorá je na jeho povrchu.  A tu je škála nekonečne široká. Látky tenšie, hrubšie, hladké, režné, jednofarebné, vzorované, atď., výber je priam nekonečný. Svietidlo ako také môže byť doplnené tienidlom z akejkoľvek látky.Na ekológií záleží

V našej ponuke látok nájdete hlavne prírodné materiály, ale ak vám na srdci leží budúcnosť našej planéty (tak ako nám) zamerajte svoju pozornosť na GOTS bavlnu. Čo znamená biocertifikát GOTS?

Je to najuznávanejší štandard biotextilu, ktorý garantuje splnenie najvyšších etických  aj ekologických kritérií. Kontroluje sa všetko od pestovania semienka bavlny až po výsledný BIO produkt. Na pestovanie takejto bavlny neboli použité žiadne pesticídy ani herbicídy. Taktiež sa prihliada aj na Fair Trade podmienky, čo znamená, že každý kto prišiel s takouto látkou do kontaktu, pracoval vo vhodných podmienkach a bol za to patrične odmenený.

Pri výbere špagátov pre makramé tienidlá sme tiež prihliadali na ekológiu. Špagáty Bobinny sú vyrábané zo 100 % recyklovanej bavlny s certifikátom OEKO-TEX Standard 100. Sú nezávadné a bezpečné. Výrobky z týchto špagátov sú vhodné aj pre najmenších. Na dotyk sú mäkké a preto sa s nimi veľmi dobre pracuje.

Teraz si už len vybrať 😊 nakoľko je ponuka povrchových úprav doslova obrovská, nenájdete galériu, kde by sa dali dať všetky typy látok, vo všetkých farbách. Aj my sme sa snažili vytvoriť portfólio pre náš konfigurátor pre Creative Box maximálne obsiahle. Ak tam nenájdete látku, ktorá by sa Vám páčila, stačí nám napísať, alebo poslať látku, ktorú si na Vašom novom tienidle viete predstaviť a my spravíme všetko pre to, aby sme Vaším požiadavkám maximálne vyhoveli a vytvorili pre váš interiér kúsok luxusu v podobe jedinečného svietidla.

Ľudmila
Zdielať článokZdielať

Ďalšie články

Preskúmajte podobné témy