fbpx

Všetky článkySpäť na blog

Ľudmila
Svietidlá ( 3 minúty ) 22 novembra, 2022

Vianočná atmosféra

Ak chcete priniesť do vášho domova počas Vianoc romantickú atmosféru, začnite s plánovaním osvetlenia. Zvyčajne venujeme väčšiu pozornosť vianočným ozdobám, no svetlo je pri vytváraní útulnej atmosféry taktiež dôležité. Jemné osvetlenie v teplých tónoch premení váš domov na teplú oázu pokoja.

Vianočná atmosféra
Zdielať Zdielať

Ako vytvoriť vianočnú atmosféru pomocou svetiel

K vianočnému obdobiu nepochybne patrí ozdobený stromček. Mnohí z nás sa počas Vianoc tešia na romantické večery pri rozsvietenom stromčeku. Okrem dospelých majú zo stromčeka radosť aj deti, ktoré sa však tešia najmä z darčekov, ktoré si pod ním nájdu. Útulná vianočná atmosféra sa dá docieliť aj inak.

Malá stolná lampas vianočnou atmosférou  v modrých odtieňoch s dominantným stromom
Svietidlo Strom

Ak chcete, aby vianočný stromček priniesol do vášho domova pocit tepla, ozdobte ho prírodnými dekoráciami z dreva, sušeného ovocia alebo šúpolia. Keď budete vyberať žiarovky, dajte prednosť svetielkam jantárovej farby, ktoré vyžarujú jemnejšie svetlo.

Sviečky

Použitie tlmeného svetla môže byť najlepším spôsobom, ako navodiť v domove teplú a útulnú vianočnú náladu, najmä po západe slnka. Na tento účel sa skvele hodia klasické sviečky, ktoré v priestore vytvárajú tajomnú, niekedy až mystickú atmosféru. Ak sa však bojíte otvoreného ohňa, existuje pre vás aj iné riešenie, ktoré je bezpečnejšie.

Lampy s tienidlom

Vianočné obdobie môže byť skvelou príležitosťou na vymenenie tienidla na lampe. Táto zmena je síce minimálna a takmer bez námahy, no prináša so sebou maximálny efekt. Tienidlo slúži na tlmenie svetla, čo je presne to, čo potrebujeme pre vytvorenie teplej vianočnej atmosféry. 

MAlá stolná lampa s borovicovým vzorom
Svietidlo Borovica

Originálne lampy s tienidlom na mieru môžete mať doma už do dvoch týždňov. Ak ste si vianočné tienidlo stihli zadovážiť, darujte nové tienidlo blízkej osobe. Ide o originálny vianočný darček, ktorý poteší večerných čitateľov a milovníkov relaxačnej atmosféry. 

Stolné lampy na malom stolíku s motívom stromov v hmle
Svietidlo Zimné ráno

Pre kreatívne duše vymysleli vo Venandi aj možnosť vyrobiť si vlastné tienidlo na mieru. S využitím Creative Boxu si môžete vizuál tienidla vyskladať presne podľa predstáv. Venandi vám pošle všetko, čo budete potrebovať na jeho výrobu, aj s kompletným návodom na zloženie.

Blikajúce svetielka

Ďalším spôsobom, ako využiť svetlá na vytvorenie útulnej vianočnej atmosféry, je zavesenie blikajúcich svetielok. Keďže je uprostred zimy na pozorovanie hviezd príliš chladno, môžete si ich aspoň pripomenúť malými svetielkami v interiéri.

Vyberajte si, podobne ako pri vianočnom stromčeku, svetielka vyžarujúce svetlo v teplých farbách. Zaveste si ich na stenu, na okná alebo spolu s obľúbenými vianočnými fotografiami.

Svietidlá a tienidlá nájdete v našom eshope VENANDI. S výberom lámp a žiaroviek vám radi poradíme - napíšte nám.

Ľudmila
Zdielať článokZdielať

Ďalšie články

Preskúmajte podobné témy