fbpx

Všetky článkySpäť na blog

Ľudmila
Svietidlá ( 3 minúty ) 22 novembra, 2022

Ako dodať interiéru jedinečný šmrnc s využitím stolných lámp

Existujú viaceré spôsoby, ako dodať interiéru jedinečný štýl. Významnú úlohu pri vytváraní dokonalej intímnej atmosféry zohráva práve svetlo. Vo večerných hodinách by malo byť jemnejšie, aby ste mohli v pokoji relaxovať. V tomto článku sa dozviete, ako vám môžu pri vytváraní útulnej atmosféry v byte pomôcť stolné lampy.

Ako dodať interiéru jedinečný šmrnc s využitím stolných lámp
Zdielať Zdielať

Stolné lampy pre jemné osvetlenie

Skvelým spôsobom, ako priniesť jemné svetlo do interiéru, je využitie malých stolných lámp s tienidlami. Originálne stolné lampy zútulnia váš interiér počas dňa a vo večerných hodinách navodia upokojujúcu atmosféru.

Svietidlá s dreveným prvkom

Útulná atmosféra v obývačke

Keď sa večer zotmie, neničte si romantickú atmosféru výrazným svetlom. Ak je vaším cieľom vytvorenie útulnej atmosféry, vyhnite sa lampám, ktoré vyžarujú intenzívne svetlo bielej farby.

Namiesto toho si vyberte lampu s tlmeným teplým osvetlením. Výber správnej farby tienidla je taktiež dôležitý. Útulnú a teplú atmosféru dosiahnete najmä s farbami ako je žltá, oranžová alebo zlatá. Vo Venandi máme originálne stolné lampy s tienidlami v podobných odtieňoch, vyžarujúcich teplo. Lampy sú ručne vyrobené v slovenských dielňach, a už pri prvom pohľade na ne vás zahreje na duši.

Ak chcete do vášho domova priniesť trochu prírody, zaobstarajte si stolnú drevennú lampu vyrobenú z dreva a položte ju vedľa pohovky. Interiéroví dizajnéri odporúčajú využitie prírodných prvkov, ktoré upokojujú myseľ, dodávajú energiu a zútulňujú priestor. Stolné lampy môžete v obývačke použiť aj na zvýraznenie detailov alebo obľúbených umeleckých diel a nábytku. Lampu umiestnite tak, aby osvetľovala predmety, ktoré máte radi. Vyberte si tienidlo so zlatou ohňovzdornou fóliou, ktorá bude na predmety odrážať teplé svetlo.

Pokojný priestor v spálni

Spálňa by mala byť miestom pre oddych a kvalitný spánok. Stolné lampy vám poskytnú tlmené svetlo v teplom odtieni, ktoré je ideálne na upokojenie mysle a maximálny relax. Okrem toho stolné lampy osvetľujú iba určitú časť miestnosti, pričom tienidlo lampy tieni oblasť postele. 

Svietidlá a tienidlá Venandi

Niektoré modely stolných lámp s tienidlom premietajú svetlo výlučne smerom nadol, čím poskytujú ideálne osvetlenie na čítanie. Vo Venandi vám dokonca dokážeme vyrobiť aj tienidlá na mieru, ktoré budú presne vyhovovať vašim potrebám.

Ak si radi pred spaním čítate, malá stolná lampa vám poskytne príjemné osvetlenie. Okrem toho, že stolné lampy poskytujú jemné osvetlenie a zútulňujú priestor, dokážete ich ľahko ovládať. Po dočítaní knihy stačí stlačiť vypínač bez toho, aby ste sa z postele museli postaviť. 

Výber žiarovky

Ak chcete, aby bolo večerné osvetlenie ešte útulnejšie, vyberte si vhodnú žiarovku. Rôzne žiarovky svietia v rôznych farbách a odtieňoch. Ak sa strácate v množstve skratiek a odborných pojmov nechajte si poradiť od odborníkov. Aj vďaka tomu bude váš interiér pôsobiť útulne.

Svietidlá a tienidlá nájdete v našom eshope VENANDI. S výberom lámp a žiaroviek vám radi poradíme - napíšte nám.

Ľudmila
Zdielať článokZdielať

Ďalšie články

Preskúmajte podobné témy