fbpx

Tienidlo na lampu výroba

NADIZAJNUJTE SI TIENIDLO PODĽA SEBA VÝROBNÝ POSTUP

Ak bežné obchody neuspokojili Vašu predstavu tienidiel, ponúkame vám jedinečnú možnosť navrhnúť si vlastné. Ako to funguje? Stačí nás kontaktovať s Vašimi požiadavkami a my pre Vás navrhneme vysnívané tienidlo. Okrem tvaru, veľkosti, typu a druhu látky Vás oboznámime s možnosťami výberu ohňovzdornej fólie či typu veľkostnej redukcie pre žiarovku. Všetko rýchlo a ľahko. Ak si aj napriek tomu neviete zvoliť to správne svietidlo pre Vás, nevadí. Zašlite nám fotografiu Vášho interiéru a my Vám radi poradíme. Vedeli ste, že tienidlo na lampu nemusíte kúpiť v prvom obchode, ale viete si ho dať vyrobiť? Ešte do nedávna, sa vôbec nedali kúpiť samostatné tienidlá, ani iné lampové komponenty. Lampa sa vždy kupovala ako celok ( lampa s tienidlom). Až posledné roky evidujeme, že rôzne obchodné reťazce začali ponúkať aj samostatné lampové tienidlá. Máte si síce z čoho vybrať, ale nakoľko ide o fabrikovú veľkovýrobu prispôsobujú takéto tienidlá masovému predaju. V preklade- aby sa firme oplatilo vyrábať nejaký tip tienidiel musia byť čo najneutrálnejšie.

Neutrálna farba, ideálne biela, maslová, šedá, priemerná veľkosť a čo najjednoduchší tvar ( valec, kužeľ). Ak by ste aj zažiadali nejakú spoločnosť o vyrobenie tienidla podľa svojich predstáv určite nepochodíte. Neoplatí sa im prestaviť výrobu kvôli jednému kusu a koniec koncov nemajú na to ani dostatok personálu, nakoľko gro ich výroby je riadená počítačmi. S najväčšou pravdepodobnosťou vás budú nútiť do kúpy iného svietidla/lampy.

 

Kamenné obchody aj internet sú preplnené svietidlami od výmyslu sveta. Keď začnete hľadať detailnejšie, zistíte, že v ponuke sú len rovnaké tvary, veľkosti či vzory. Všetko sú to prefabrikáty s pôvodom ďaleko za našimi hranicami. Preto sme sa rozhodli založiť VENANDI- tienidlá na mieru.

 

 

Na čom si dávame záležať pri výrobe tienidla

 

Jednou z prvých veci na ktorej sme sa hneď na začiatku s Jurajom zhodli bolo, že materiál a kvalita je základ. Či už ide o oceľ na konštrukciu, látku na tienidlo, alebo len o dve kvapky lepu, ktoré si niektoré tienidlá vyžadujú, všetko musí byť tej najlepšej kvality a pokiaľ to len trošku okolnosti dovolia, uprednostníme lokálnych dodávateľov. Preto bol proces výberu dodávateľov celkom zdĺhavý. Aj keď sa nám podarilo veľakrát nájsť materiál z Holandska, alebo Anglicka, Juraj ( za to si nemôžem pripisovať zásluhy ja ) doslova snoril, kým nenašiel niekoho na Slovensku, kto by nám vedel ponúknuť čo sme potrebovali.

 

Okrem toho sme sa rozhodli podporovať čo najviac malých slovenských tvorcov, vďaka čomu v našej ponuke nájdete keramické, drevené lampy s tienidlami, ktorých látka bola potlačená v našom meste. Výhodou toho, že všetky naše produkty vznikajú v našom okoli je, že môžete do každého procesu vstúpiť. Nie, nedáme Vás sadnúť za hrnčiarsky kruh, ale viete si povedať, aký tvar keramickej lampy sa Vám páči, s akou glazúrou na povrchu a v neposlednom rade si môžete vybrať aj vzor na tienidle.

 

 

Z čoho sa skladá tienidlo

 

Každé tienidlo sa skladá z troch základných častí. Je to konštrukcia, ohňovzdorná fólia a textília na povrchu. Samozrejme dizajnéri, ktorý sa sústredia na takéto interiérové doplnky, vedia vymyslieť rôzne varianty, z rôznych materiálov. Vo Venandi sa zameriavame na výrobu dvoch druhov tienidiel: klasické tienidlá a druhou technikou sú makramé tienidlá ( stovky uzlíkov z jemnej bavlny).

Kostru celého tienidla tvorí oceľová konštrukcia. V závislosti od veľkosti a druhu tienidla zvykneme na jej výrobu používať oceľovú guľatinu s priemerom 3-4 mm. Takéto surové drôty sa narežú na potrebné dĺžky, zahnú do požadovaného tvaru a následne sú zvárané, pričom výsledkom je rám (konštrukcia) tienidla. Ich masívnosť robí z tienidiel pevnú konštrukciu, ktorá je odolná voči rôznym mechanickým záťažiam.

 

 

Výroba kovovej konštrukcie tienidla

 

Našimi testermi sú naše 2 malé deti, ktoré s veľkou láskou otrieskavajú konštrukcie kde sa len dá. Zatiaľ úspešne prežila každá jedna z nich. Možno aj preto, že pri zváraní využívame odlišné technológie aké sú pre prefabrikáty typické. Nerobíme len bodové zváranie v miestach prepojenia materiálov, ale sústreďujeme sa aj na dokonalé prevarenie spájaných častí. Nakoľko si túto kovovýrobu zaobstarávame sami, viete vstúpiť a ovplyvniť každý detail tienidlovej konštrukcie. Či už ide o veľkosť a tvar tienidla, ale aj o spôsobe upevnenia objímkového krúžku a tiež veľkosť otvoru pre objímku.

 

Štandardne sa pre svietidlá využívajú objímky E27 a E14. Najčastejšie tvary všetci poznáme z geografie:  valec, zrezaný kužeľ, kocka, kváder. Ale ak si vymyslíte aj akýkoľvek „patvar“, tým že vyrábame každý kus samostatne, vieme pre Vás vytvoriť aj ten. Stačí sa držať jednoduchého pravidla, aby všetky drôty smerovali k sebe tak, aby sa dali zvariť. Následne musíme konštrukciu stabilizovať povrchovou úpravou. Tienidla striekame v dvoch základných farbách: biela a čierna.

 

 

Technika spracovanie tienidla alebo výber látky

 

V ďalšom kroku odporúčam vybrať si povrchovú úpravu, respektíve samotnú techniku spracovania. Ak sa rozhodnete pre klasické tienidlo je škála možností použitia textílií priam až nekonečná. Celkový vzhľad tienidlá je podmienený hlavne jeho povrchovou úpravou, pretože to či sa nám tienidlo páči, alebo nie, do veľkej miery záleží len od látky, ktorá je na jeho povrchu.  A tu je škála nekonečne široká. Látky tenšie, hrubšie, hladké, režné, jednofarebné, vzorované, atď., výber je priam nekonečný.

 

Svietidlo ako také môže byť doplnené tienidlom z akejkoľvek látky.   Nám ale záleží aj na ekológií, preto v našej ponuke látok nájdete hlavne prírodné materiály, ale ak vám na srdci leží budúcnosť našej planéty (tak ako nám) zamerajte svoju pozornosť na GOTS bavlnu. Čo znamená biocertifikát GOTS?  Je to najuznávanejší štandard biotextilu, ktorý garantuje splnenie najvyšších etických  aj ekologických kritérií. Kontroluje sa všetko od pestovania semienka bavlny až po výsledný BIO produkt. Na pestovanie takejto bavlny neboli použité žiadne pesticídy ani herbicídy. Taktiež sa prihliada aj na Fair Trade podmienky, čo znamená, že každý kto prišiel s takouto látkou do kontaktu, pracoval vo vhodných podmienkach a bol za to patrične odmenený.

 

 

Možnosti výroby tienidiel na mieru sú prakticky neobmedzené

 

Dôkladne si vyberáme nie len látky a materiály, ale aj našich dodávateľov. Ako sme už spomínali, medzi takéto spolupráce patrí aj veľmi šikovná slovenská firma zaoberajúca sa potlačou látok, vďaka čomu pre vás dokážeme vyrobiť tienidlo s vašou potlačou.  

Čo to znamená?

 

Zariaďujete si firemné priestory, alebo recepciu hotela? Logo vašej spoločnosti môže byť priamo na lampovom tienidle. Alebo si tam môžete vytlačiť rodinnú fotografiu a vytvoriť tak netypický darček pre starých rodičov. Možností pri takýchto fotolampách ( takto ich u nás vo Venandi voláme) je veľmi široká a záleží len na Vašom vkuse a predstavách. Fotopotlač ( potlač) môže byť použitá na povrchu, alebo ju ukryjeme vo vnútri. Na prvý pohľad budete mať doma jednoduché, nenápadné tienidlo, ale hneď ako sa zotmie a zasvietite lampu s takýmto tienidlom, objaví sa spomínaná fotka.

 

 

 

Súčasťou tienidla musí byť ohňovzdorná fólia

 

Ak už máte vybratú látku, či už klasickú, alebo fotopotlač prichádza na rad ohňovzdorná fólia. Je veľmi dôležitým prvkom, ak nie najdôležitejším pretože drží nie len tvar samotného tienidla, ale má hlavne bezpečnostný charakter. Je to špeciálna fólia, ktorá sa lepí na látku a vyznačuje sa prísnymi pravidlami európskej legislatívy. Aj napriek tomu, že v dnešnej dobe sa už takmer výlučne používajú LED žiarovky, ktoré minimálne produkujú teplo, je toto veľmi dôležitý parameter.

 

Všetky fólie ktoré nájdete v našej ponuke majú certifikát bezpečnosti ( časom pribudne aj video o horľavosti).  Prečo ju odporúčam vybrať ako poslednú, keď má takú dôležitú funkciu? Odpoveď je jednoduchá- estetika. Fólie sa vyrábajú v rôznych farebných prevedeniach. Na sklade máme päť druhov takejto fólie. Ak ste sa pevne rozhodli pre látku jednoducho k nej farebne doladíme fóliu tak, aby to bolo estetický pekné a aby lampa spĺňala všetky nároky, ktoré na ňu budete mať.

 

 

Makramé technika výroby tienidla

 

Ďalšou technikou, ktorú využívame pri dokončovaní našich tienidiel je technika makramé. Posledné roky si makramé získava čoraz viacej obdivovateľov. Na sociálnych sieťach nájdete nespočetné množstvo výrobcov z celého sveta. Jeho obľúbenosť ide ruka v ruke s BOHO štýlom. Povedzme si na rovinu, že si jedno bez druhého ani nevieme predstaviť. Touto technikou sa dajú vyrobiť nielen spomínané dekorácie na stenu, ale aj obliečky na vankúše, závesne držiaky na kvetináče, ekologické tašky (sieťky) alebo kľúčenky.

 

Interiér s makramé doplnkami pôsobí uvoľnene a evokuje dovolenku. Práve preto má toľko priaznivcov na celom svete. V súčasnosti ide nielen o populárnu techniku, ale hotové umenie, ktoré ľudia vyšperkovali do úplnej dokonalosti. Technicky, použitím rôznych materiálov i obrovskou dávkou kreativity.

 

Pri výbere špagátov pre takéto lustre a tienidlá sme tiež prihliadali na ekológiu. Špagáty, ktoré používame sú vyrábané zo 100 % recyklovanej bavlny s certifikátom OEKO-TEX Standard 100. Sú nezávadné a bezpečné. Výrobky z týchto špagátov sú vhodné aj pre najmenších. Na dotyk sú mäkké a preto sa s nimi veľmi dobre pracuje. Tienidlo vyrobené pomocou makramé ma jednu obrovskú pridanú hodnotu. Ľudia obdivujú nie len náročnosť prevedenia, ale jeho skutočné čaro zistíte až keď prvýkrát pocítite čo dokáže spraviť s interiérom keď sa v jeho strede rozžiari žiarovka.

 

 

Unikátne dizajnové tienidlo s tisíckami možnosti

 

Teraz si už len vybrať. Nakoľko je ponuka povrchových úprav doslova obrovská, nenájdete galériu, kde by sa dali dať všetky typy látok, vo všetkých farbách. Aj my sme sa snažili vytvoriť portfólio pre náš konfigurátor maximálne obsiahle. Ak tam nenájdete látku, ktorá by sa Vám páčila, stačí nám napísať, alebo poslať látku, ktorú si na Vašom novom tienidle viete predstaviť a my spravíme všetko pre to, aby sme Vaším požiadavkám maximálne vyhoveli.

 

Ak patríte medzi menej technicky zdatných a predchádzajúce riadky Vám nahnali husiu kožu, netreba sa vôbec obávať. V celom procese výroby tienidiel na mieru vás bude sprevádzať náš tím odborníkov. Oni sú tí, ktorý Vám všetko vysvetlia a postupne s Vami celý proces výroby prejdú, aby sa na nič nezabudlo. Samozrejme platí pravidlo, lepšie raz vidieť ako stokrát počuť, preto vždy, ak to aspoň trochu situácia dovoľuje, odporúčame zastaviť sa u nás osobne.

 

 

Komu je určené tienidlo na mieru 

 

Tienidlo na mieru je určené presne pre tých, ktorí túžia po jedinečnom kúsku v interiéri. Pre tých, ktorý nenašli v bežných obchodoch nič, čo by ich zaujalo. Ale aj pre tých, ktorý nechcú plytvať prebytočnými textíliami, keďže vieme vyrobiť tienidlo aj z vašej látky. Je určené aj pre tých, ktorý nechcú mať doma tú istú lampu ako ďalších 20 susedov v okolí. Mať doma tienidlo na mieru znamená vytvoriť z bežnej lampy luxusné svietidlo, ktoré bude výnimočné spracovaním, ale hlavne bude v sebe niesť aj Váš odkaz, pretože každý detail na ňom si vyberiete sami.

 

Dokážete si presne určiť veľkosť, tvar tienidlá, spôsob prichytenia k lampe a tiež farebnú úpravu konštrukcie. To všetko sú detaily, ktorým venujeme svoju pozornosť. Nakoľko naše tienidlá vyrábame ručne, s dôrazom na každý detail. To čo je na lampových tienidlách najviac viditeľné, je látka a fólia. Dva základné stavebné prvky každého tienidla.

 

Môžete mať doma lukratívnu, jedinečnú lampu, ale ak na ňu upevníte obyčajné biele „lowcostové“ tienidlo, stráca nielen na svojej hodnote, ale aj na celkovom efekte. Nebuďte priemerný. Doprajte si dotyk výnimočnosti, v podobe luxusného svietidlá.

 

Ak niekto stavia alebo rekonštruuje svoje bývanie,  svetlá a svietidlá sú obyčajne to posledné, na čo myslí. Je veľká škoda, že práve svietidlá nemajú to správne docenenie. Koniec koncov, sú práve to, čo určuje atmosféru domova. My sa na to vo Venandi pozeráme inak. Snažíme sa z našich tienidiel, resp. svietidiel vytvoriť silné elementy, ktoré zaujmú a koncepčne zladia váš interiér.

 

Ako to docieliť? Vyskladajte si svietidlo podľa predstáv a nelimitujte sa farbou, typom látky či tvarom. Popustite uzdu vašej fantázií a vytvorte si tak svoje vlastné Venandi- tienidlo na mieru. Vo Venandi Vám sľubujeme, že spravíme všetko preto, aby sme vaše predstavy zrealizovali.

 

Čítať Ďalej

Konfigurátor

NENAŠLI STE TIENIDLO SVOJICH SNOV, NADIZAJNUJTE SI HO

Kontaktujte nás Zistiť viac
Konfigurátor
kôpka bavlnených látok rôznej farby

U nás prefabrikáty nehľadajte. Každé tienidlo Venandi je unikát. Ručná výroba upriamená na detail je umocnená použitím kvalitných certifikovaných materiálov od Slovenských ale i zahraničných dodávateľov. Dokážeme uspokojiť každú Vašu predstavu či už sa jedná o veľkosť, špeciálny tvar, alebo jedinečnú povrchovú úpravu. Dajte nám možnosť vytvoriť pre vás výnimočné tienidlo, ktoré vás chytí za srdce.

Zadanie

Vaše
zadanie

+

Konzultácia

Osobná konzultácia

+

Ručná výroba

Ručná
výroba

=

Unikát

Unikát

Plytvanie nepodporujeme

Zostala vám doma látka naviac? Zašlite nám ju a my Vám z nej vytvoríme tienidlo, ktoré bude šperkom vášho interiéru.

Kontaktný formulár

Poradíme vám ideálne tienidlo

  1. krok

  Zadajte vaše osobné údaje.

  Spracúvame osobné údaje za účelom vybavenia vášho dopytu. Viac v sekcii Privacy policy.

  2. krok

  Nahrajte zaostrenú fotografiu interiéru, ktorý chcete presvetliť, alebo svietidlo, ktoré chcete dotvoriť

  Naše produkty

  Naše hotové produkty

  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  32
  33
  34
  35
  36
  37
  38
  39
  40