fbpx

Všetky článkySpäť na blog

Ľudmila
Creative Box ( 3 minúty ) 8 novembra, 2021

Minimálna zmena s maximálnym efektom

Už to začalo. Posledné roky sa „Duch Vianoc“ objavuje akosi priskoro. Človek ešte nemá vyhrabané lístie v záhrade a už na neho z každého kúta vyskakujú Vianočné stromčeky. Niekoľko rokov sa snažím o to, aby som všetko čo potrebujem k Vianociam kúpiť, mala doma do konca novembra. To je môj spôsob, ako sa vyhnúť koncoročnému stresu. December je pre mňa mesiac, kedy už len nasávam vône a čaro Vianoc. Vtedy si nechávam čas na pečenie perníkov s deťmi, na Vianočné trhy s priateľmi ( i keď je pravda, že posledné roky sú to skôr priateľky s deťmi :P) a hlavne na to, aby som Vianočnú atmosféru vyrobila aj doma.

Minimálna zmena s maximálnym efektom
Zdielať Zdielať

Vianočná výzdoba pre lenivých 

Ani sama neviem o čom skôr písať. Toľko veľa možnosti výzdoby máme na dosah. Svetielka, sviečky, gule, sošky, rôzne vence,....obrusy, vankúše. Určite aspoň niečo z toho doma máte aj vy. My máme napríklad aj  „škúľavú“ sovu. Bolo mi jej v obchode ľúto, tak som si povedala, že jej doprajeme pekný domov. Tieto všetky veci máme 11 mesiacov v roku odložené na špeciálnom mieste, aby sme ich mohli v decembri slávnostne vybrať. Je toho veľa a je to všade kde sa pozrieme.  

Toto je spomínaná sova :)

Menej je viac

Ale poznám aj pár ľudí, ktorí uprednostňujú minimalizmus a držia sa hesla: „Menej je viac.“ Vôbec sa im nedivím. Vždy je to len vec vkusu. Pre každého Vianoce znamenajú niečo iné. A možno sú len unavení z celoročného zhonu, a aj preto odmietajú zdobiť, upratovať a po mesiaci to znovu baliť do škatúľ. Tam kde niekto potrebuje plný dom ozdôb, inému stačí zapálená sviečka, alebo len ticho, punč a pokoj. Ak sa bojíte otvoreného ohňa sviečky, vymeňte tienidlo na lampe. Minimálna zmena s maximálnym efektom. Veď práve svetlo je to, čo nám v domácnostiach vytvára správnu atmosféru. O to viac, že až do Vianoc budú dni už len kratšie a bez umelého svetla sa nezaobídeme.  

Vianočné tienidlo z Creative Boxu. Použili sme látku y našej ponuky s názvom "Čaro Vianoc" a zlatú ohňovzdornú fóliu

Je pravda, že si lampu kupujeme s tienidlom ako celok, ale nikde nie je napísané, že to jedno tienidlo musí byť naveky. O to viac, že vplyvom času starneme nielen my, ale aj ohňovzdorná fólia vo vnútri tienidla. To je to, čo odráža svetlo žiarovky a zároveň slúži na to, aby Vaša lampa bola bezpečná. Preto je dôležité z času na čas tienidla vymeniť. Začať môžete napríklad aj teraz na Vianoce ;) to bude tá minimálna zmena s maximálnym efektom. A efekt môžete znásobiť napríklad aj tým, že nové Vianočné tienidlo niekomu darujete. Vybrať si môžete hotové tienidlo na našom eshope, alebo Creative Box, kde si vizuál tienidla viete vyskladať presne podľa svojich predstáv a doma si ho zložíte sami podľa návodu. 

Stačí ozaj málo, a aj zo starej lampy, môže byť luxusné svietidlo.  

Ľudmila
Zdielať článokZdielať

Ďalšie články

Preskúmajte podobné témy